🏡 Poznaj Atrakcje Dworka Aleksandrówka 🌲 🏘 🌳 🐓 🏛️ 🔥 🥩 🥓

Atrakcje Aleksandrówki

Sala weselna, sala bankietowa, domek w drzewach i wiele innych

Sala weselna w stylu rustykalnym

Sala weselna (bankietowa) mieści się w Dworku Aleksandrówka i ma ponad 300 m2 powierzchni. Jest urządzona w modnym, rustykalnym stylu, nawiązującym do tradycji polskiego majątku. Czytaj dalej...

Dworek Aleksandrówka to oryginalny drewniany budynek sprzed II wojny światowej. Zatopiony w zieleni stanowi centrum zabudowań ułożonych na wzór folwarku.

Zarówno sala bankietowa, jak i poszczególne obiekty na terenie dworka, są otwarte przez cały rok na Gości, którzy chcą się bawić i ucztować.

To idealne i modne miejsce na wesela, chrzciny, komunie czy wydarzenia firmowe. Doceniło je już ponad 8 500 gości, którzy chętnie powracają do nas przy okazji imprez sezonowych – takich jak Sylwester czy bal karnawałowy.

stół wiejski
bufet i słodki stół
klimatyzacja
200+
Zorganizowanych wesel i przyjęć
130+
Miejsc na sali bankietowej
25+
Miejsc noclegowych
600 m2
Powierzchni budynku
Stylowy wystrój
i modne dekoracje
Zabawy i atrakcje
na świeżym powietrzu
Cisza, spokój i piękno
natury w otoczeniu lasu
Autorska kuchnia oraz
regionalne bioprodukty

Historia Aleksandrówki

Poznaj stuletnią historię i tradycje Dworku Aleksandrówka,
usytuowanego nieopodal miasta Siedlce

1923 r.

Budynek, któremu nadaliśmy charakter tradycyjnego dworku ziemiańskiego, został wybudowany przed II wojną światową. Wzniesiono go na potrzeby wiejskiej szkoły w miejscowości Międzyleś. Budulcem było drewno ufundowane z lasów hrabiny Ostrowskiej – ostatniej właścicielki majątku Miedzna.

 • 1923 r.

  Budowa dworku we wsi Międzyleś

 • 1997 r.

  Zakończenie działalności wiejskiej szkoły w Międzylesiu

 • 2006-2009 r.

  Zakup, renowacja i relokacja budynku. Powstaje sala weselna, hotel i przestronny ogród

 • 2012 r.

  Startuje sala weselna i odbywa się pierwsze wesele

 • 2014 r.

  Wesele mojego syna z udziałem rodziny i znajomych z miast: Siedlce, Warszawa i okolic

 • 2016 r.

  Budowa wiejskiej chaty i głównych budynków dworku

 • 2019 r.

  Ugościliśmy już 8 500 gości i wznieśliśmy domek w drzewach. Nasza sala weselna, tanie noclegi i domek cieszą się dużym zainteresowaniem

1923 r. +-

Budowa dworku we wsi Międzyleś

1923 r. - Budowa dworku we wsi Międzyleś

Budynek, któremu nadaliśmy charakter tradycyjnego dworku ziemiańskiego, został wybudowany przed II wojną światową. Wzniesiono go na potrzeby wiejskiej szkoły w miejscowości Międzyleś. Budulcem było drewno ufundowane z lasów hrabiny Ostrowskiej – ostatniej właścicielki majątku Miedzna.

1997 r. +-

Zakończenie działalności wiejskiej szkoły w Międzylesiu

1997 r. - Zakończenie działalności wiejskiej szkoły w Międzylesiu

Dworek Aleksandrówka, zanim stał się miejscem udanych rodzinnych i biznesowych spotkań, przez całe lata służył wiejskiej szkole w Międzylesiu. Tę ważną funkcję pełnił aż do lat 90. XX wieku, kiedy to placówka oświatowa zakończyła swoją działalność.

2006-2009 r. +-

Zakup, renowacja oraz relokacja budynku

2006-2009 r. - Zakup, renowacja oraz relokacja budynku

W 2006 roku kupiliśmy niszczejący budynek szkoły. Rozebraliśmy go na elementy, przewieźliśmy do Żdżaru i ponownie złożyliśmy. Zaaranżowaliśmy w nim tradycyjny ziemiański polski dworek. Zachowaliśmy charakterystyczne elementy architektoniczne – między innymi frontowe schodki, portyk podparty kolumnami, kamienną podmurówkę, okna „bawole oka”, kominek, piec, kuchnię kaflową.

2012 r. +-

Pierwsze wesele w Dworku Aleksandrówka

2012 r. - Pierwsze wesele w Dworku Aleksandrówka

Początkowo dworek miał być tylko naszym domem. Jednak starannie odtworzone przez nas piękno tradycyjnego, ziemiańskiego stylu szybko docenili sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy. Zrozumieliśmy, że stworzyliśmy wyjątkowe miejsce na rodzinne, udane spotkania.

Latem 2012 roku dom weselny w Dworku otworzył drzwi dla pierwszych 150 gości. Odbyło się wtedy huczne wesele. Młodzi jechali bryczką zaprzężoną w parę karych, pięknie przystrojonych koni. Sala weselna została ozdobiona łańcuchem z żywych roślin i kwiatów. Goście bawili się przy muzyce na żywo, smakując potrawy kuchni regionu.

2014 r. +-

Wesele mojego syna

2014 r. - Wesele mojego syna

W lutym tego roku Dworek Aleksandrówka podjął wyjątkowych gości. Zorganizowaliśmy wtedy wesele Konrada Juliana Kucia – mojego syna.

Do zimowej bieli nawiązywały dekoracje z tulipanów, uzupełnione złotymi i zielonymi akcentami w postaci świeczek, winiet i innych starannie dobranych detali. Młoda para zapewniła swoim gościom atrakcję w postaci kilkunastominutowego pokazu sztucznych ogni.

2016 r. +-

Budowa wiejskiej chaty i głównych budynków dworku

2016 r. - Budowa wiejskiej chaty i głównych budynków dworku

To rok, w którym wybudowaliśmy stajnię, rządcówkę (domek dla gości), parking i wiejskie chaty. Nieco wcześniej wznieśliśmy w ogrodzie altanę na przyjęcia plenerowe i założyliśmy zwierzyniec-ptaszarnię.

W tymże roku przywieźliśmy z Podlasia oryginalną wiejską chatę, która liczy sobie ponad 100 lat. Zadbaliśmy o to, by jej wnętrze i wystrój również przypominały oryginał.

2019 r. +-

Ugościliśmy już 8 500 gości i wznieśliśmy domek w drzewach

2019 r. - Ugościliśmy już 8 500 gości i wznieśliśmy domek w drzewach

Nasi goście świetnie bawili się na weselach, imprezach rodzinnych, okolicznościowych i firmowych. Zachęceni i zainspirowani przez nich, stale się rozwijamy i tworzymy nowe atrakcje – dla dzieci, młodych i seniorów.

Naszym ostatnim dziełem jest LeśneM3 – apartament wzniesiony na drewnianych palach o wysokości 3 metrów. Doskonały na weekendowy wypoczynek w samym sercu lasu.

placeholder
Skopiowano do schowka